Nezařazené

Týden na osmičce se povedl!

Děkujeme, děkujeme, děkujeme! Bylo to super a bylo to fajn! Týden na osmičce je minulostí a my jej musíme hodnotit pouze kladně! Naplánované práce se nám vydařily, návštěvníků jsme přivítali více než 400 a opět jsme mohli potkat i známé tváře.

TÝDEN S OSMIČKOU sice utekl jako voda, ale během dnů trávených v krásné přírodě s dobrou partou se nám podařilo opravit pravou část objektu (z pohledu od kolejí), která nám dělala v poslední době velké starosti a několik předchozích pokusů se nezdařilo. Nemalá investice finanční ale i pracovní, snad přinese své ovoce  a vše bude držet, tak jak si představujeme. Nového nátěru se dočkala i replika pozorovacího zvonu.

Během pracovního nasazení se nám zdařilo samozřejmě zároveň instalovat slibovanou venkovní expozici, která byla letos opět o některé exponáty rozšířena. Speciální poděkování za rozšíření expozic patří Lukáši Hejnému z Vlašimi, který dodal několik zajímavých exponátů a samozřejmě i členům našeho spolku, kteří dorazili opět v plné zbroji.

Každý z návštěvníků tak mohl od středečního rána prohlížet uniformy, součásti výstroje a výzbroje i s výkladem průvodce, který rád nechal nadšence a milovníky historie zapózovat i se zbraní v ruce. Samozřejmě vše probíhalo podle platné legislativy a pod dozorem odborníka. Drtivá většina z příchozích se poté ráda odebrala i do útrob objektu, kde bylo v parných dnech opravdu příjemně.

Krom výše uvedených činností proběhl úklid vnitřních prostor a následný odvoz nepotřebných věcí a odpadu do sběrného dvora v Králíkách. Díky úklidu se podařilo najít i několik potřebných věcí, které záhadně nebyly k nalezení. Čisté byly najednou i oba diamantové příkopy, kde se nám nashromáždilo také pár desítek kilogramů nepořádku.

Celá akce TÝDEN S OSMIČKOU byla ukončena v neděli 20. srpna kolem poledne, kdy se nám naše sestava pomalu rozjížděla do všech koutů naší republiky. Všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu akce, patří velké poděkování, které míří samozřejmě také ke každému, kdo k nám zavítal. Bylo vás více než 400! Jsme rádi, že nám zachováváte přízeň a zase někdy na shledanou u nás na „osmičce“. Poděkování patří také partnerům celé akce – firmě Sellier & Bellot a pivovaru Holba.

Nyní už se chystáme na další akci – SVĚTLA NAD BUNKRY, která proběhne i na našem objektu v sobotu 23. září, tedy v den výročí vyhlášení mobilizace československé armády v září 1938. Budeme nasvěcovat objekt a pietním aktem připomínat i odhodlání našich předků bránit svou zem!